Piotr Zając - podsumowanie doświadczenia zawodowego


Jestem praktykiem marketingu internetowego, projektantem aplikacji webowych oraz badaczem zagadnień związanych z szeroko rozumianą użytecznością.

Jako specjalista pomagam skutecznie kreować wizerunek ludzi, firm, produktów i usług w Internecie.

Z branżą związany jestem od 1999 r. gdy już jako student jednego z pierwszych kierunków e-biznesu w Polsce zacząłem zajmować się problematyką marketingu i biznesu w Internecie oraz rozpocząłem swoją działalność komercyjną jako freelancer.

Od 2004 r. nabywam stałe doświadczenie praktyczne - jako specjalista ds. e-marketingu i eksportu (Habys Sp. z o.o.), konsultant ds. e-biznesu w kilku agencjach interaktywnych i marketingowych (m.in. Ideo Sp. z o.o., 5m.pl, Avantura, Promedia), a także (od 2006 r,) prowadząc własną firmę konsultingowo-doradczą w zakresie e-marketingu i e-biznesu.
Jestem właścicielem kilku serwisów internetowych. Doradzam także kilku zewnętrznym portalom w zakresie e-marketingu i użyteczności.

Jestem współautorem haseł do wydawnictwa „Leksykon public relations” pod red. prof. Jerzego Olędzkiego i dra Dariusza Tworzydło, wydanego przez Newsline.pl Sp. z o.o.
Na swoim koncie posiadam również szereg publikacji o marketingu internetowym, użyteczności oraz projektowaniu stron i aplikacji webowych - do pism i portali branżowych, Moje wypowiedzi i komentarze można również napotkać w różnego rodzaju raportach branżowych publikowanych przez firmy i instytucje.

Prowadzę zajęcia na kilku uczelniach wyższych. Zajęcia związane z tematyką e-biznesu i e-marketingu: Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Prowadzę również szkolenia i prelekcje w zakresie e-marketingu.

Piotr Zając, CEO Network Interactive

Doświadczenie zawodowe

02.2021 - nadal ul. Sienkiewicza 11, 38-100 Strzyżów
CTF SP. Z O.O.

Udziałowiec

Spółka celowa której zadaniem jest opracowywanie i wdrażanie produktów i usług związanych z cyfryzacją firm.

11.2020 - nadal ul. Św. Jana z Dukli 7i, 38-200 Jasło
MARTECH MEDIA SP. Z O.O.

Prezes zarządu

Spółka celowa powołana w celu opracowywania i wdrażania projektów z branży martech - szczególnie w zakresie e-commerce. Pierwszym produktem jest Savvy Shopper - startup zmieniający podejście do kodów rabatowych udostępnianych i promowanych przez sklepy internetowe oraz wykorzystywanych przez e-klientów.

04.2015 - nadal Dobrzechów 446B, 38-100 Strzyżów
NETWORK SP. Z O.O.

Prezes zarządu

Po wielu latach istnienia jako marka w ramach mojej działalności gospodarczej, przyszedł czas na jej rozwinięcie. W tym celu powstała spółka celowa, która rozwija działalność jako agencja e-commerce (Network Interactive).

07.2014 - 04.2015 Dobrzechów 446B, 38-100 Strzyżów E-Triton S.C.

Dyrektor operacyjny

Zarządzanie i organizacja pracy w firmie, kontrola kosztów i podnoszenie rentowności firmy, kształtowanie strategii działania i rozwoju firmy, spotkania i kontakty z klientami, kierowanie projektami wdrożeniowymi i e-marketingowymi, opracowywanie e-strategii dla klientów, realizacja badań użyteczności, projektowanie stron i aplikacji internetowych.

12.2013 do 06.2014 ul. Staniewicka 22, 03-310 Warszawa Ideo Force Sp. z o.o.

Specjalista ds. UX, kierownik projektów

Realizacja badań użyteczności i prowadzenie projektów związanych z badaniami użyteczności i szeroko pojętym user experience, obsługa kluczowych klientów, przygotowywanie ofert i negocjacje z kluczowymi klientami, projektowanie serwisów internetowych, projekty związane z opracowywanie strategii obecności w sieci jak również strategie e-biznesowe.

05.2007 do 11.2013 ul. Nad Przyrwą 13, 35-234 Rzeszów Ideo Sp. z o.o.

Kierownik projektów, specjalista ds. użyteczności

Kierowanie zespołem wdrożeniowym (project manager), realizacja badań użyteczności i prowadzenie projektów związanych z badaniami użyteczności, obsługa klientów, przygotowywanie ofert i negocjacje z klientami, projektowanie serwisów internetowych, projekty związane z opracowywanie strategii, projekty związane z opracowywaniem koncepcji kreatywnych, copywriting (tworzenie tekstów: artykułów, notek prasowych, treści na www, do reklam).

01.2007 - nadal ul. Jana Pawła II 13, 38-200 Jasło PROFIT IT SOLUTIONS Piotr Zając

Jednoosobowa działalność gospodarcza, konsultant ds. user experience

Doradztwo związane z obecnością firm i osób w wirtualnej przestrzeni; konsulting i doradztwo w zakresie strategii internetowych; projektowanie architektury, struktury, funkcjonalności i użyteczności serwisów i aplikacji internetowych; kreacja koncepcji marketingowych; prowadzenie szkoleń z zakresu e-marketingu i e-biznesu, realizacja projektów i badań z zakresu użyteczności.

08.2006 do 05.2007 ul. Lewakowskiego 31 pok. 108, 38-400 Krosno Agencja interaktywna 5m.pl

Kierownik projektów, specjalista ds. e-marketingu

Obsługa klientów; przygotowywanie ofert i negocjacje z klientami; aktualizacja stron www; opracowywanie tekstów marketingowych; kreacja koncepcji marketingowych; projektowanie serwisów internetowych.

09.2004 do 11.2006 ul. Przemysłowa 1, 38-200 Jasło Habys Sp. z o.o.

Specjalista ds. marketingu i eksportu

Kreowanie i wdrażanie koncepcji marketingowych; aktualizacja i rozwój serwisu www; pozyskiwanie korporacyjnych klientów polskich i zagranicznych; reprezentowanie firmy na krajowych i zagranicznych targach i imprezach branżowych; prowadzenie działań marketingowych i e-marketingowych.

Wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności dodatkowe

2002 – 2004
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Kierunek: Ekonomia, Specjalność: europeistyka

1999 - 2002
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Kierunek: Ekonomia, Specjalność: e-Biznes i usługi elektroniczne

Angielski:
Dobra znajomość w mowie i piśmie

Odbyte szkolenia, certyfikaty:
„Nowe techniki negocjacji i wywierania wpływu”, Zakopane 10–13 lipca 2005 r.
Certyfikat LCCI EB (London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board)
Certyfikat TELC CE (The European Language Certificates - Certificate in English stage 2)
Certyfikat ECDL (European Computer Drive Licence) wydawanym przez PTI

Umiejętności:
Umiejętność prowadzenia szkoleń, wykładów, prezentacji
Umiejętność pisania tekstów (reklamowych, artykułów, notek prasowych)
Umiejętność przeprowadzania rozmów biznesowych
Praktyczna znajomość technik marketingowych stosowanych w Internecie

Wybrane aplikacje, z których korzystam w pracy:

Basecamp, Asana, JIRA, Mantis, Google Analytics, PIWIK, Mouseflow, Treejack, OptimalSort, Chalkmark, Uxpin, AxureRP, Usabilia, ClickTale, FreeMind, Redpen, LeanStack.

Wybrani klienci


Poniżej, lista wybranych klientów, dla których realizowałem projekty