Konsulting i doradztwo dla e-przedsiębiorców

Konsultacje mogą dotyczyć wielu obszarów prowadzenia działalności w sieci. Poniżej dowiesz się jak oraz w czym - jako ekspert ds. UX - mogę Ci pomóc w tworzeniu, prowadzeniu i rozwijaniu swojego e-biznesu prowadząc różnego rodzaju konsultacje.

Zwiększaj skuteczność i efektywność działań dzięki usłudze konsultingowej


Ideą konsultingu jest wsparcie przedsiębiorców w podejmowaniu właściwych decyzji. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykonać projekt sami, ale potrzebują praktycznych wskazówek by to zrobić. Konsultingiem przydatny jest również wówczas, gdy chcesz ocenić prace firmy zewnętrznej lub gdy chcesz zlecić prace firmie zewnętrznej i potrzebujesz kogoś, kto będzie występował w Twoim imieniu lub z kim mógłbyś uzgadniać decyzje.

Jakie formy konsultingu i doradztwa proponuję?

Konsulting w ramach pojedynczego projektu


Usługa konsultingowa realizowana w ramach konkretnego projektu (pojedyncze zlecenie). Projektem tym może być wsparcie na każdym etapie istnienia projektu internetowego - od koncepcji, przez planowanie, projektowanie i wdrażania, po uruchomienie, rozwój i działania emarketingowe.

Zakres zlecenia pojedynczego projektu również może być różny - od małych elementów w stylu przygotowaniu briefu z wytycznymi dla agencji interaktywnej, czy uczestniczenie w ocenie i wybór wykonawcy projektu, przez bardziej złożone, np. konsultacje na etapie wdrożenia projektu przez firmę zewnętrzną, po wynajęcie konsultanta do roli project managera.

Konsulting w ramach stałej współpracy


Usługa konsultingowa realizowana jako forma dłuższej współpracy - w ramach "abonamentu" na wyznaczony okres czasu. Nie ograniczamy się tutaj we współpracy do konkretnego projektu - doradztwo może obejmować wszystko, co związane jest z e-biznesem i e-marketingiem, a co leży w moich kompetencjach.

Działalność w sieci ma bardzo dynamiczny charakter - zmiany mogą zachodzić nagle i bardzo szybko. Ta forma współpracy daje znacznie większe możliwości, gdyż ciągłość usługi nie ogranicza współpracy do ściśle wyznaczonych zadań czy działań, co umożliwia szybką reakcję i dostosowanie działań i ich zakresu do potrzeb sytuacji.

Zainteresowany współpracą ze specjalistą ds. user experience?

Start w e-biznesie

Każdy przedsiębiorca zaczynający swoją drogę w e-biznesie staje przed wieloma pytaniami i wyborami. Dokonanie właściwych wyborów i poznanie odpowiedzi na kluczowe pytania daje przewagę i znacznie ułatwia rozpoczęcie działalności z większym impetem.

Konsultacje na tym etapie pozwalają uniknąć wielu kosztownych błędów.

Marketing internetowy

Działania marketingowe są takim elementem, który umożliwia (a nawet wymaga) stałej optymalizacji. Zawsze można coś poprawić, ulepszyć, przetestować. Nie ma znaczenia, czy jesteś na początku drogi, czy masz za sobą spory bagaż doświadczeń - świeże, zewnętrzne spojrzenie i ocena Twoich działań lub planów zawsze przynosi dobre rezultaty.

Doradztwo eksperta w tej dziedzinie może przynieść wymierne korzyści w postaci nowych, świeżych rozwiązań.

Projekty badawcze

Jako konsultant nie muszę być wykonawcą projektu badawczego. Konsultacje mogę dotyczyć weryfikacji zasadności realizacji projekt, zaprojektowania badania (cele, forma, narzędzia) i przekazanie do wykonania, czy wreszcie oceny jego realizacji.

Projekty wdrożeniowe

Nie każda firma może pozwolić sobie na zatrudnienie na stałe osoby, która będzie zajmowała się pilotowaniem projektów wdrażanych w firmie. Jest to szczególnie nieopłacalne w sytuacji, gdy takich projektów jest niewiele (np. jedna strony czy sklep internetowy). W takiej sytuacji efektywnym może okazać się zewnętrzny ekspert, który będzie wspierał lub reprezentował firmę przed wykonawcą.

Wycena projektów konsultingowych


Na początku współpracy ustalana jest forma rozliczenia: rozliczenie godzinowe lub z góry ustalony abonament godzinowy (np. 20h / m-c) - przy czym stawka godzinowa jest niższa niż przy zleceniach jednorazowych i maleje wraz z ilością zakontraktowanych godzin abonamentowych.