Przykładowa karta produktu: https://www.urbanlegendbrand.com/kolekcja/kostiumy-kapielowe/paradox-orange
Karta produktu w sklepie urbanlegendbrand.com jest stosunkowo uboga. Bazuje w głównej mierze na zdjęciach i opisie składającym się z wypunktowania różnych parametrów. Sam układ nie jest zły, ale można kilka rzeczy z pewnością zmienić, by prezentowała się lepiej, a także dodać parę elementów, by ją nieco wzbogacić.
Na początek interaktywny obrazek i kilka uwag ogólnych, które rozwinięte zostaną opisowo pod nim.
(kliknij w pin by rozwinąć opis)
#1 Okruszki
#2 Szybka dostawa
#3 Opis produktu
#4 Tabela rozmiarów
Rekomendacje zmian:
#1 Okruszki
Tam gdzie je umieszczono tylko przeszkadzają i nie wyglądają zbyt dobrze. Albo przesunąć je do góry i umieścić na środku, albo kompletnie usunąć. Struktura serwisu jest bardzo płaska – nie ma wielu poziomów zagłębień. Kategorie wszystkich poziomów dostępne są z menu górnego, więc nie ma sensu tak źle wyglądającego elementu umieszczać w ważnym dla tego widoku sklepu.
#2 „Szybka dostawa: użyj kodu”
Kompletnie nie wiem co to jest. Chciałem doczytać na stronie wysyłki, ale link w stopce ma 404. Pasowałoby to jakoś wyjaśnić, gdyż może to być ważna informacja, ale w tym momencie jest kompletnie bez sensu.
#3 Opcje wyboru (rozmiar, kolor)
Pasowałoby w tym miejscu dać link do tabeli rozmiarów, która obecnie znajduje się na końcu listy wypunktowań w opisie. Tabelę rozmiarów dobrze byłoby wywołać na wyskakującym okienku, żeby nie trzeba było opuszczać strony produktu.
#4 Opis produktu
Opis nie jest specjalnie rozbudowany. Składa się po prostu z kilku do kilkunastu (w zależności od produktu) punktów. Zawiera punkty z krótką charakterystyką produktu, informacje o rozmiarze na zdjęciu i wymiarach modelki, następnie kilka informacji technicznych o materiałach.
Brakuje mi tutaj opisu słownego, ale odkryłem w sumie dziwną rzecz. Taki opis jest dostępny, ale jakimś dziwnym trafem został umieszczony w meta description:
„Paradox ma raczej sportowy charakter, ale wyróżnia się asymetrycznym krojem, który przyciągnie wzrok na plaży i na basenie. Jest to idealny wybór jeśli poszukujesz optycznego wysmuklenia. Pasek przy majtkach nie wrzyna się w skórę i podkreśla talię, delikatnie kryjąc brzuszek. Top najlepiej pasuje do rozmiaru miseczek A-D.”
W tym opisie znajdują się wartościowe informacje – nie wiem dlaczego zadecydowano, by był dostępny tylko w description. Według mnie powinien rozpoczynać opis produktu, a pod nim mogą zostać umieszczone te wypunktowania.
Informacje o rozmiarze produktu na zdjęciu oraz wymiarach modelki, przeniósłbym pod zdjęcia.
#5 Dodatkowe elementy na karcie produktu
Jest kilka takich rzeczy, które wydaje się, iż mogłyby znaleźć się na karcie produktu by ją uzupełnić. Pierwszą z nich jest wykorzystanie zdjęć z danym produktem wykorzystywanym przez klientki. Jeżeli jest tylko taka możliwość, fajnie byłoby tutaj podpiąć takie naturalne zdjęcia. To bardzo mocny element social proof.
Drugi pomysł to lepsze wyeksponowanie informacji o tym, iż dany produkt jest wyborem jakiejś celebrytki lub otrzymał wyróżnienie.
Trzecia rzecz to powiązanie i podpięcie konkretnych wpisów blogowych, jako elementu zwiększającego możliwość dowiedzenia się więcej o tym produkcie. Oczywiście podpięte wpisy musiałyby być rzeczywiście powiązane tematycznie z produktem, najlepiej zawierać informacje o nim w treści.