Title i description wymagają zdecydowanie zmiany. Obecny kształt nie jest do zaakceptowania.
Propozycja to:
Uzupełnić należy także wszelkie linki na stronie w TITLE. Jeżeli nie ma czasu przygotowywać ich indywidualnie, to najprostsze co należy zrobić z automatu, to dodać im tekst z anchora. Przykładem niech będzie tutaj menu główne. Jeżeli link ma anchor text: „Kostiumy kąpielowe” to z automatu każdy developer może takiemu linkowi przypisać ten sam tekst do znacznika TITLE. Adekwatne podejście powinno być zastosowane w przypadku tytułów wpisów blogowych.
Zresztą – w przypadku ALT i TITLE na linkach i obrazkach – wystarczy wykonać to, co jest wykonane na sekcji z produktami. Tutaj wszystkie elementy mają to, co powinny mieć (w podstawowym zakresie, bo ALT obrazka w postaci kopii nazwy pliku też nie jest do końca optymalny… ale jest wypełniony i zawiera nawet nazwę produktu, tylko przedstawioną tak: „LIZZN_URBANLEGENDBRAND_SANTORINI_RED_69”).
Obecnie na stronie głównej mamy taką sytuację (patrz obrazek), iż:
Rekomendowałbym zrobienie tego tak:
H1 – nie ma go w obecnym modelu gdzie umieścić, więc wiedzę następujące rozwiązania:
H2 – obecnie są to teksty na sliderach (ale nie są używane gdyż tekst jest obrazkiem, stąd na obrazku z analizy mamy NO TEXT przy tych nagłówkach); oraz nagłówki sekcji jak np. BLOG (to jest ok).
Tutaj proponowałbym użycie jeszcze jakiegoś dodatkowego nagłówka dla sekcji z produktami (tak jak opisałem powyżej przy okazji rozmieszczenie H1).
Nagłówka H2 użyłbym także do treści nagłówka sekcji „Zainspiruj się naszymi legendarnymi dziewczynami”, ale zmieniłbym treść na: „Stroje i kostiumy Urban Legend w naturze” i pod spodem, już nie jako H2 – „Zainspiruj się legendarnymi dziewczynami”.
H3 – tutaj nazwy produktów oraz nazwy wpisów mogą śmiało zostać tak jak są.
Tutaj jest źle. Na dzień pisania tego tekstu pokazał mi się wynik: Desktop 9/100, Mobile 3/100. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale nawet sklepy w oparciu o kupowane szablony, po wdrożeniu wersji demo szablonu mają lepsze wyniki bez żadnej optymalizacji.
Tutaj nie będę rozpisywał się, co należy zrobić – nie znam się aż tak na kwestiach technicznych by dawać konkretne porady, ale to, co ja bym zrobił, to przekazał ten link do osób odpowiedzialnych za wdrożenie:
https://seorch.eu/seo-check/www-urbanlegendbrand-com-2018-10-10-11-79-77.html#performance_seo
Stronie w tym elemencie trudno coś „zarzucić” jeżeli nie ma się analizy danych GA, heatmapy, nagrań z hotjar itd. Grafika jest oczywiście elementem do subiektywnej oceny, natomiast układ (poszczególne sekcje i ich działanie) wydają się w miarę poprawne.
To, czego mi brakuje, opisałem jako piny na zdjęciu:
(kliknij w pin by rozwinąć opis)
#1 Nagłówek H1
#2 Nagłówek H2
#3 Nagłówek H2
#4 Dodatkowa sekcja
#5 Zmiana nagłówka
#6 Optymalizacja
Z rzeczy nie opisanych wcześniej, ważne z tego jest dodanie sekcji opisowej, która miałaby spełniać 2 cele:
Tekst miałby być także informacją o wyróżniku oferty Urban Legend Brand na rynku – taki manifest tego, czym się wyróżniamy i jakie są korzyści z kupowania w naszym sklepie.
(rekomendacje dla strony kategorii – czytaj na następnej stronie)